ENDÜSTRİ 4.0

Hızlı ve etkin bir üretime imkan sağlar. Üretim süreçleri işlerken tüm hatalar, arıza ve aksaklıklar tespit edilip müdahale edilebilir.Verimlilik oranları artar,kalite odaklı üretimler gerçekleşir.İnsan hataları ortadan kalkar, daha BASİT, daha ESNEK, daha VERİMLİ yüksek kapasite üretimler ortaya çıkar.

ENDÜSTRİ 4.0 Nedir?

ENDÜSTRİ 4.0 Nedir ?

250 yıl öncesinde zanaatkarlara bağımlı olan üretim süreçleri, buhar, kömür ve elektrik üretimlerinin devreye girmesi, otomasyon sistemlerinin kullanılması ile hızlı ve standardizasyonu sağlanmış üretimlere imkan sağlamıştır. 21. yüzyılın başında yenilikçi, verimli, hatasız ürünlerin üretimi için, birbiri ile uyumlu farklı süreçlerin kombinasyonlarını esas alan üretim teknolojileri gelişmiştir. Bu yeni gelişim internet hizmetlerinden Start-up Ekonomiye kadar tüm kavramları içeren ENDÜSTRİ 4.0 olarak tanımlandırılmaktadır.

İşlevsel mekanizmalar ile bilişim teknolojilerini bir araya getiren ENDÜSTRİ 4.0;

  • 1. Nesnelerin İnterneti,
  • 2. Hizmetlerin İnterneti ve
  • 3. Siber-Fiziksel Sistemler olarak 3 aşamayı esas alır.

Nesnelerin İnterneti, makinelerin birbiri ile kablosuz iletişimini ve veri dağılımını ifade eder. Hizmet veren ve hizmet alan kişilerin iletişimini sağlayan yazılım ve haberleşme kanallarını Hizmetlerin İnterneti tanımlarken, kendi kendine sensörler vasıtası ile işlevliklerini devam ettiren sistemler Siber-Fiziksel Sistemler olarak sınıflandırılır.

Endüstri 4.0 genel hatlarıyla; robotların üretimi tamamen devralması, yapay zekanın gelişimi, üç boyutlu yazıcılarla üretimin fabrikalardan evlere inmesi, devasa miktarda ki bilgi yığınını veri analizleriyle ayıklanıp değerlendirilmesi ve daha birçok yeniliklerle incelenebilir.

Endüstri 4.0'ın en büyük amacı, birbirleriyle haberleşen, sensörlerle ortamı algılayabilen ve veri analizi yaparak ihtiyaçları fark edebilen robotların üretimi devralıp; daha kaliteli, daha ucuz, daha hızlı ve daha az israf yapan bir üretim yapmaktır.

Bu devrim ile insan hayatında yerine almış marka bağımlılığı fayda bağımlılığı ile yer değiştirecektir.

ENDÜSTRİ 4.0'ın FAYDALARI;

  • Hızlı ve etkin bir üretime imkan sağlar.
  • Üretim süreçleri işlerken tüm hatalar, arıza ve aksaklıklar tespit edilip müdahale edilebilir.
  • Verimlilik oranları artar,kalite odaklı üretimler gerçekleşir.
  • İnsan hataları ortadan kalkar, daha BASİT, daha ESNEK, daha VERİMLİ yüksek kapasite üretimler ortaya çıkar.

ENDÜSTRİ 4.0 GELECEĞİ;

Türkiye, dünyanın önde gelen üretim merkezlerinden biridir ve üretim kapasitesi Türkiye endüstrisini cazip kılsa bile gelecekte robotların üretimi devralmasıyla insan gücüne olan ihtiyaç azalacak ve yabancı şirketlerin yatırımlarını kendi ülkelerine yapmalarını sağlayacaktır. Bu nedenle ülkemizin üretim merkezi yerine, inovasyon merkezi olarak gelişen global pazarda kendine yer bulması gerekmektedir.

Bu amaçla yapacağınız her değişimde, her adımda, her projede sizinle beraber, sizinle ortak çözümler bulmak için hazırız.

ÇÖZÜMLERİMİZ

IOT

Gömülü yazılımlar ile sensörler kullanarak veri toplayıp dağıtabilen ağlar

WOLVOX ERP

Kurumsal Kaynak Planlaması

Sipariş Hazırlama Otomasyonu

Sipariş Hazırlama Otomasyonu

Sipariş Hazırlama Otomasyonu, hızlı ve doğru sevkiyat yapılabilmesini sağlamaktadır. Sistem ürün güvenliğini, doğruluğunu ve stabil çalışma olanağı sağlayarak kullanıcılara izlenebilirlik imkanı sağlamaktadır. Sistem her aşamada her işlemi arayüzler ile kaydederek, hangi siparişin kim tarafından, hangi saatte, hangi haznede hazırlandığı bilgisi ile, sisteme yapılan ürün yüklemelerinin de yine kim, ne zaman, ne kadar bilgilerini aktarabilmektedir.

Sistem ürün çeşitliliğine bağlı olarak küçültücü modüllerle desteklenmiş ve ürün gamının değişmesine izin vermektedir. Kritik stoğa giren ürünün bulunduğu haznede 3 kademeli uyarı lambası yanmakta ve/veya arayüzden kritik stoğa giren hazneye dair uyarı vermektedir. Ardından Otomasyon Sistemi’ne yükleme işlemi, dahili barkod okuyucu ile yapılıp barkodu okunan ürün haznesinin kilidi açılarak, yanlış yüklemenin önüne geçilmekte ve her işlem sisteme kaydedilmektedir. Arayüz sayesinde sistemde yer alan ürün sayısı kullanıcıya verilebilmektedir. Son olarak hazırlanan siparişler sistemde yer alan etiket makinesi yardımı ile istenilen bilgilerin yer aldığı verilerle etiketlenebilmektedir.

Sipariş Hazırlama Otomasyonu
Sipariş Hazırlama Otomasyonu

Sipariş Hazırlama Otomasyonu İş Sağlığı ve güvenliğini tam olarak karşılamakta olup, doğru ürün gönderimleri sayesinde firmanızın güvenilirliğini de desteklemektedir. Sistem mevcut tüm hataların ortadan kaldırılması için tasarlanmış olup; iş kaybı, ürün kaybı, zaman kaybı gibi etkenleri ortadan kaldırarak maksimum verimliliğe sahip olmanıza sağlayacaktır.

Sizin için, size özel, size uyumlu sistemler hazırlayarak işinizi güvenilir, verimli, izlenebilir ve hızlı bir hale getirebiliriz.